„Rudenėlio šventė”: 20+ darbelių idėjų iš rudens gėrybių

rudenelio sventes darbelis

Rudeninė saulė, droviai besidalindama priešpaskutiniais šiltais spinduliais, dar kviečia į lauką. Dabar pats metas pasivaikščioti miškų ir parkų takeliais, užsukti pas močiutes į sodus ir prisirinkti įvairiausių daržovių.

Spalvoti lapai, kankorėžiai, moliūgai tik ir laukia, kol mažos rankytės iš jų skurs stebuklus, o artėjanti Rudenėlio šventė kviečia kurti ne tik mažuosius, bet ir jų tėvelius. Šiame įraše rasite idėjų, kaip lengvai pasigaminti darbelius iš daržovių ir gamtos gėrybių „Rudenėlio šventei” ar tiesiog smagiai praleisti laiką kuriant su vaiku.

Rudenėlio šventė darželyje ar mokykloje

Bene gražiausia rudens šventė, prieš kurią visos mamos meta į šalį neplautus indus ir skuba padėti savo mažyliams kurti įvairius darbeliu ir rudens gėrybių. Kad būtų lengviau, štai keletas nesudėtingų idėjų. 

Pelėda iš medžio žievės

Pasivaikščiojus gamtoje nesunku rasti šakų atplaišų, kurios puikiai tiks įvairiems kūrybiniams darbams. Norint pagaminti pelėdą dar prireiks gilių kepurėlių, moliūgo sėklos, šakos bei klijų. Užklijuokite pelėdai akytes, pritvirtinkite ją prie šakos ir turėsite smagią dekoraciją.

Šaltinis: firefliesandmudpies.com

Voras iš konkorėžio

Ne visi vorai yra baisūs. Labai mielą galima pagaminti iš kankorėžio. Tereikia priklijuoti keletą mažų judančių akyčių, pūkuotas kojas iš šinilo vielučių ir šis žavuolis galės gyventi jūsų namuose. 

Šaltinis: firefliesandmudpies.com

Vikšras iš akmenų

Prisirinkite apvalainų akmenukų ir sukonstruokite smagų vikšrą, šliaužiantį pasitikti rudens. Akmenukus galima nudažyti įvairiausiomis spalvomis, priklijuoti ar nupiešti akytes, prilipdyti antenas.

Šaltinis: nelliebellie.com

Pelėda iš moliūgo

Koks ruduo be storulių moliūgų, spalvotų moliūgėlių ir gražuolių cukinijų? Pastarosios ypač tinka įvairioms transporto priemonėms gaminti, o moliūgai gali pavirsti žaviomis pelėdomis, spalvotais grybais ar tiesiog gražia namų dekoracija.

Nuotrauka: Philip Friedman; dekoras: Morgan Levine

Lizdelis iš natūralių medžiagų

Kartu su vaiku prisirinkite šakų, samanų, lapų ir pasiūlykite jam sukonstruoti paukščiukų lizdą. Pabandykite tai padaryti be pagalbinių medžiagų (klijų ar lipnios juostos). Papasakokite vaikui, kaip paukščiai suka lizdus, peri jauniklius. Tai puiki kūrybinė ir pažintinė veikla.

Nuotrauka: kidscraftroom.com

Skaityti daugiau: Kūrybinės veiklos įkvėptos gamtos

Aplikacijos

Kur statytum koją, visur ant žemės jau mirga spalvoti lapai. Jie puikiai tinka rudeninėms aplikacijoms. Užsiimant šia veikla atsiveria neribotos kūrybinės galimybės. Pasiūlykite vaikui sukurti vabzdžius, gyvūnus, žmones ar fantastines būtybes.

Šaltinis: onelittleproject.com

Kaukė iš lapų

Super lengvai pagaminama kaukė rudens šventei. Jums tereikia storesnio kartono, gumelės ar juostos, klijų ir lapų. Iškirpkite kaukės formą iš kartono ir ją puoškite rudeniniais lapais.

Šaltinis: blogs.babble.com 

Bulvinukai

Bulvės, morkos, akurkai, ridikai ir visos kitos daržovės gali tapti nuotaikingais personažais, pavyzdžiui, bulvinukais. Pabandykite sukurti savo herojų.

Šaltinis: fotolia.com

Pudeliukas

Bulvė, žiedinis kopūstas, pipirai – tiek tereikia rudens gėrybių sukonstruoti super mielą šunyti. Garantuojame žiūrovų simpatijas „Rudenėlio mugės” metu!

Šaltinis: pinterest.com

Prenumeruokite naujienlaiškį ir iš karto gaukite 7 nemokamas PDF užduotis į savo el.paštą

Banginis iš cukijos

Darže ar miesto turguje tikrai galima rasti peraugusių cukinijų, kurios valgyti jau nebe skanios. Bet jos labai tinka darbeliams! Pavyzdžiui, banginiui. Papildomai reikės judančių akyčių, dantų krapštukų.

Šaltinis: pinterest.com

Avelių banda

Žiedinio kopūsto ir alyvuogiu junginys gali pavirsti minkštučių avelių banda. Juo daugiau jų, tuo įspūdingesnis rudens darbelis gausis.

Šaltinis: pinterest.com

Būtinai ežiukas

Nei viena „Rudenėlio šventė” neapseina be ežiuko. Šis variantas bene pats paprasčiausias – konkorėžis, pušies spygliai ir plastelinas.

Šaltinis: freshideen.com

Laumžirgis

Paprastas, bet labai mielas darbelis iš klevų sėklų (mes juos vadiname „nosimis”) ir pagaliukų. Klevų sėklas nuspalvinkite ryškiomis spalvomis, kad būtų gražiau.

Šaltinis: rhythmsofplay.com

Šimtakojis iš obuolių

Keletas obuolių, kaštonų, gvazdikėlių ir kopūsto lapų kepurė – štai jums šimtakojis kirmėliukas, kuris ne tik gražiai atrodo, bet ir nuostabiai kvepia.

Šaltinis: amatukai.lt

Įvairios transporto priemonės

Didžiosios daržovės, kaip cukinijos, moliūgai, burokai, gali tapti automobiliais ar karietomis. Prisiminkite, juk net Pelenės karieta buvo pagaminta iš moliūgo.

Šaltinis: atzalynas.kaunas.lm.lt

Giliukai

Darbeliai „Rudenėlio mugei” nebūtinai turi būti dideli. Labai smagius personažus galima sukonstruoti iš gilių, riešutų, konkorėžių.

Šaltinis: amatukai.lt

Kaktusas iš agurko

Darže radote paraugusių agurkų? Puiku! Galite drąsiai čiupti indelį dantų krapštukų ir konstruoti kaktusus.

Šaltinis: šiluteszinios.lt

Laivas

Pasitelkus šiek tiek inžinerinių žinių vaisius ir daržoves galima paversti tikrais būriniais laivais. Smagus vakaro užsiėmimas su tėčiu.

Šaltinis: ldriesutelis.lt

Pastatyti namą

Iš gamtos turtų galima pasitatyti patį tikriausią namą. Kur jau namą – visą sodybą! Tikrai įtraukiantis užsiėmimas, kuris lavina ne tik vaizduotę, bet ir smulkiąją motoriką ir sensoriką.

Šaltinis: kamajugimnazija.lt

Sensorinė lenta

Maži pirščiukai ypač mėgsta viską liesti ir čiupinėti. Pririnkite lapų, šakų, kankorėžių, samanų, kerpių ir kitų rudens gėrybių, jas nuplaukite, išdžiovinkite ir suklijuokite ant plokštės ar kartono. Mažyliui bus labai įdomu susipažinti su naujomis tekstūromis.

Šaltinis: laughingkidslearn.com

Pilni sodai, laukai ir miškai rudens gėrybių. Naudodami jas, galime smagiai leisti dienas lauke, ugdyti kūrybiškumą, ugdyti meilę gamtai ir jos turtams. Pamažu artėja tamsūs vakarai, tad prisibūti namie dar spėsime. O dabar bėgte į lauką džiaugtis bobų vasaros saulės spinduliais!

Prenumeruokite naujienlaiškį ir iš karto gaukite 7 nemokamas PDF užduotis į savo el.paštą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *